ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podlaskie. Szkody energetyczne od silnego wiatru - ok. 5,5 tys. odbiorców bez prądu
22.04.2017r. 10:13

Ok. 5,5 tys. odbiorców w województwie podlaskim nie miało w sobotę przed południem prądu wskutek awarii wywołanych przez silny wiatr - poinformowała PGE Dystrybucja SA. Najtrudniejsza sytuacja jest wokół Białegostoku.
Jak poinformował PAP rzecznik PGE Dystrybucja Adam Rafalski, rano bez prądu w tym regionie było ok. 10 tys. odbiorców; przed południem - w sumie ok. 5,5 tys.

Najtrudniejszą sytuację odnotowano wokół Białegostoku, gdzie zasilania nie miało wciąż ok. 4 tys. odbiorców. Chodzi głównie o te rejony energetyczne, gdzie jest dużo obszarów leśnych i gdzie awarie powodowane są przez łamiące się drzewa lub grube konary padające na linie energetyczne.

Chodzi przede wszystkim o gminy Gródek, Krynki, Szudziałowo, Czarna Białostocka, Janów, Wyszki.
Rafalski dodał, że w niektórych miejscach konieczna jest nie tylko naprawa zerwanych przewodów, ale także wymiana połamanych słupów.

Awarie są też w okolicach Bielska Podlaskiego. Tam bez prądu jest wciąż ok. 1,6 tys. odbiorców, głównie w gminach Narew, Orla i Poświętne.

"Ekipy są na miejscu i robimy wszystko, by usunąć te awarie dzisiaj" - dodał rzecznik.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE