ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Technologie VR i AR w ZPUE
22.05.2017r. 12:33

ZPUE rozważa wprowadzenie do codziennej pracy rozwiązań opartych na virtual reality i augmented reality.
ZPUE zamierza wdrożyć technologie VR (virtual reality) i AR (augmented reality), jako narzędzia usprawniające realizację niestandardowych projektów. To będzie duże udogodnienie dla klientów - będą mogli, bez mała w realnej formie obejrzeć zamówiony produkt jeszcze przed jego realną produkcją. Technologia AR ma znaleźć zastosowanie w produkcji niestandardowej. Obecnie wszystkie elementy i tak są projektowane w środowisku 3D, więc wprowadzenie nowej technologii jest naturalnym i logicznym krokiem na drodze usprawniania procesu produkcji. Dzięki nowym technologiom skróci się czas montażu urządzeń, uelastyczni proces zmian i poprawek w projekcie, które będą nanoszone w czasie rzeczywistym. Zastosowanie technologii AR będzie także dużym wsparciem dla brygad serwisowych, co w przypadku szerokiej gamy coraz bardziej zaawansowanych produktów z oferty ZPUE ma bardzo duże znaczenie.

Różnica pomiędzy technologią VR, a AR jest taka, że w VR odwzorowujemy rzeczywistość w programie komputerowym w środowisku 3D. AR - to z kolei technologia, która łączy świat rzeczywisty z wygenerowanym komputerowo, czy to w postaci informacji łączonych z obiektami w polu widzenia, czy też w postaci komputerowo stworzonych obrazów łączonych z realnie istniejącymi.


Środowisko VR służy do symulacji różnego rodzaju instalacji technologicznych, środowisk pracy itp., w celu lepszego zrozumienia skomplikowanych i złożonych projektów, lub w celu tworzenia środowisk symulacyjnych do nauki (pracowników, studentów), gdzie w warunkach zwyczajnej pracy, niewłaściwe działanie personelu może powodować awarie i stanowić zagrożenie bezpieczeństwa, a nawet spowodować duże straty. Na tą chwilę najbardziej rozpowszechnionym środkiem do poruszania się w tej rzeczywistości są okulary VR, sprawiające wrażenie, że ich użytkownik widzi sztucznie wykreowany świat w całym swoim polu widzenia.

Technologia AR z kolei sprawdza się, jako uzupełnienie w pracy inżyniera czy montera. Dzięki jej rozwiązaniom pracownik nie potrzebuje już nosić ze sobą ciężkiej dokumentacji - może ją mieć wyświetlaną przed oczami. Istnieje również możliwość zaprogramowania kolejności montażu poszczególnych elementów urządzenia. Dzięki specjalnym okularom, pracownik w trakcie montażu będzie otrzymywał podpowiedzi i wskazówki dotyczące montażu - jaki kolejny element zamontować i gdzie.
ZPUE

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE