ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ZPUE głównym dostawcą stacji kontenerowych dla Taurona Dystrybucja
06.06.2017r. 11:32

W ciągu najbliższych trzech lat ZPUE dostarczy ponad 600 stacji transformatorowych SN/nN na obszar działania Tauron Dystrybucja. Umowa w tej sprawie podpisana została w ostatnim dniu maja.
31 maja ZPUE zawarła z Tauronem Dystrybucja umowę na dostawę stacji transformatorowych prefabrykowanych SN/nN wraz z dodatkowym wyposażeniem. Część stacji zastąpi wyeksploatowane urządzenia działające na obszarze Grupy Tauron, a część zasili nowych odbiorców. Wśród dostarczanych urządzeń znajdą się zarówno standardowe rozwiązania jak i te z nowoczesnymi rozdzielnicami średniego napięcia przystosowane do telemechaniki, zdalnego nadzoru i współpracy z systemami zarządzania siecią energetyczną.

O wyborze dostawcy zadecydowało spełnienie szeregu wymagań technicznych, cena oraz zapewnienie gwarancji dla dostarczanych urządzeń na okres 7 lat.

Stacje ze ZPUE trafią do oddziałów Taurona Dystrybucja w Krakowie, Bielsku-Białej, Tarnowie, Gliwicach, Częstochowie i Będzinie. Przypominamy, że spółka realizuje obecnie inną umowę zawartą z Tauronem w ubiegłym roku na dostawę 210 stacji transformatorowych, które dostarczane są do pozostałych oddziałów spółki, we Wrocławiu, Opolu, Jeleniej Górze, Legnicy oraz Wałbrzychu. W sumie ZPUE zrealizuje na przestrzeni najbliższych trzech lat dostawy do ponad 600 stacji do wszystkich jedenastu oddziałów Taurona Dystrybucja.
- Po raz kolejny sprostaliśmy wysokim wymaganiom Zamawiającego, określonym w specyfikacji zamówienia. Proces przygotowania oferty i jej późniejsza weryfikacja, ze względu na duży zakres dostaw i złożoność trwały kilka miesięcy - podkreśla Stanisław Toborek, dyrektor ds. sprzedaży krajowej w ZPUE.Oferowane przez ZPUE rozwiązania spełniają najwyższe rynkowe standardy i wpisują się w obecne trendy związane z automatyzacją sieci. Wyposażenie stacji, oparte o współpracę z firmą Mikronika oraz Apator Elkomtech i zastosowanie w nich układów telemechaniki pozwala na zdalne zarządzanie systemem energetycznym i przyczynia się do obniżenia wskaźników SAIDI i SAIFI.
ZPUE

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE