ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ponad 8 tys. nowych odbiorców TPA w kwietniu
27.06.2017r. 08:54

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, z informacji przedstawionych przez Urząd Regulacji Energetyki wynika, że w kwietniu br. nieznacznie wzrosła w ujęciu miesiąc do miesiąca liczba odbiorców, którzy zmienili dostawcę energii.
W marcu br. zmiany sprzedawcy dokonało 8 091 gospodarstw domowych w grupie taryfowej G, podczas gdy w kwietniu ta liczba wyniosła 8 206.

Natomiast wśród odbiorców przemysłowych rozliczających się w ramach grupy taryfowej A, B lub C liczba zmian sprzedawcy odnotowana w marcu br. wynosiła 731, podczas gdy w kwietniu br. wzrosła do 921.

W przypadku grupy taryfowej G odnotowana w pierwszych miesiącach br. liczba nowych odbiorców TPA systematycznie, aczkolwiek nieznacznie rośnie, wynosząc od stycznia do kwietnia odpowiednio 7 328, 7 383, 8 091 oraz 8 206.

Natomiast w przypadku odbiorców przemysłowych tegoroczny rekord odnotowano w styczniu (6 130 zmian), a w lutym, marcu i kwietniu liczba zmian sprzedawcy energii w tej grupie wyniosła odpowiednio 850, 731 i 921.
Na koniec kwietnia 2017 r. łączna liczba odbiorców w grupie G, którzy zmienili sprzedawcę energii, wynosiła niewiele ponad 493,6 tys., a w grupach A, B i C - niemal 182,5 tys.

Najwięcej odbiorców TPA w grupie taryfowej G na koniec kwietnia br. zarejestrowano na terenie działania operatora systemu przesyłowego PGE Dystrybucja (136,6 tys.), następnie Tauron Dystrybucja (128,6 tys.), Energa Operator (105,4 tys.), Enea Operator (79 tys.) oraz innogy Stoen (43,7 tys.).

(800x566)Liczba odbiorców TPA w grupach taryfowych G oraz A, B i C. Fot. Urząd Regulacji Energetyki.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE