ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ZPUE uruchomi Centrum Badawczo-Rozwojowe
07.07.2017r. 09:45

We wrześniu ZPUE otworzy Centrum Badawczo-Rozwojowe, które będzie miejscem tworzenia innowacyjnych produktów i technologii w dziedzinie elektroenergetyki. Smart Grids, zielona energia, nowoczesna inżynieria materiałowa to obszary, które spółka zamierza tutaj rozwijać. Placówka wsparta będzie kadrą specjalistów, własnym, nowoczesnym laboratorium i będzie ściśle współpracować z jednostkami naukowo-badawczymi w kraju.
ZPUE od lat realizuje strategię budowy stabilnego i nowoczesnego przedsiębiorstwa o światowych standardach. Zrównoważony wzrost pozycji i znaczenia spółki na europejskim rynku są ściśle skorelowane z inwestycjami w badania i rozwój. Firma stawia na dywersyfikację portfela produktowego, optymalizację procesów wewnętrznych i ciągłą poprawę efektywności. Wraz z początkiem września uruchomi Centrum Badawczo -Rozwojowe współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (w ramach Działania 2.1 - Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020).

Zaawansowana jednostka naukowo - badawcza powstaje w wyniku przełomowej rozbudowy i rozwoju istniejącej w strukturach ZPUE sekcji B&R. Wyposażone w nowoczesną aparaturę i sprzęt badawczo-pomiarowy laboratorium zostało podzielone na kilka obszarów: strefę napięciowo - prądową, pomiarów geometrycznych i prototypownię. Dzięki zautomatyzowanym stanowiskom oraz specjalistycznemu oprogramowaniu konstruktorzy zamierzają doskonalić i rozwijać istniejącą ofertę, tworzyć nowe produkty i ulepszać technologie stosowane w procesie ich wytwarzania.

- Jestem przekonany, że ta zmiana uruchomi w nas wiele twórczych procesów. Razem z moim zespołem będziemy, tak jak to było do tej pory, pracować nad udoskonalaniem istniejących rozwiązań, tworzeniem i wdrażaniem do produkcji nowych wyrobów, tyle, że w bardziej specjalistycznych i zaawansowanych technologicznie warunkach. Nasza wizja rozwoju jest oczywista, zasoby za chwilę będą w pełni dostępne, jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni na nowe możliwości i gotowi na kreatywną i intensywną pracę - mówi Tomasz Stępień, członek zarządu, dyrektor ds. technicznych w ZPUE.
Rozbudowa Centrum Badawczo-Rozwojowego ZPUE o nowoczesną aparaturę zdecydowanie skróci czas projektów i obniży koszt jednostkowy prowadzonych prac badawczych. Oszczędności materiałowe, czasowe i finansowe pozwolą firmie na realizację kolejnych, nowatorskich projektów.

- Chcę podkreślić, że przy doborze wyposażenia zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na energooszczędne technologie i urządzenia przyjazne środowisku. Przykładowo stanowisko eksperymentalnego spawania metodą laserową dzięki zastosowanej technologii będzie pracować bardziej precyzyjne, przy mniejszym, w porównaniu z tradycyjnymi metodami, zużyciu energii - dodaje Robert Wojciechowski, kierownik Centrum Badawczo-Rozwojowego ZPUE.Doposażona w niezbędne, nowe narzędzia została także część biurowa i projektowa Centrum Badawczego. Wzbogaciła się o nowe stanowiska pracy, wraz z nowoczesnym sprzętem i oprogramowaniem - nową drukarką i skanerem 3D, zestawami narzędziowymi do montażu prototypów i wykonywania modeli badawczych.
ZPUE

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE