ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kujawsko-Pomorskie. Ponad 60 tys. odbiorów bez energii elektrycznej
12.08.2017r. 19:26

Ponad 60 tys. odbiorów z kujawsko-pomorskiego w sobotę wieczorem było pozbawionych dostaw energii elektrycznej wskutek awarii, które spowodowały nocne nawałnice. Zasilanie zostało przywrócono do czterech szpitali, które musiały korzystać z agregatów prądotwórczych.
W kujawsko-pomorskim, po nawałnicy z piątku na sobotę, w większości energii elektrycznej są pozbawieni mieszkańcy zachodniej części regionu, obsługiwane przez Eneę Operator.

Waldemar Olter z Oddziału Dystrybucji Enei Operator w Bydgoszczy poinformował, że w szczytowym momencie, około północy, bez zasilania były 132 tysiące odbiorców w regionie, w południe - 92 tys., a wieczorem zasilania nie miało jeszcze 60 tys. domostw, firm i instytucji. Odciętych od dostaw energii elektrycznej jest jeszcze około 600 miejscowości.

Po burzy energii elektrycznej nie miały szpitale w Szubinie, Więcborku, Tucholi i Nakle; musiały korzystać z agregatów prądotwórczych. Przed południem udało się przywrócić zasilanie do tych lecznic.
Spośród 19 uszkodzonych linii wysokiego napięcia naprawiono dziewięć, a z 12 uszkodzonych stacji wysokiego napięcia nie działają tylko dwie stacje. Na trasie Chojnice - Tuchola jest złamanych 18 słupów wysokiego napięcia.

"Cały czas pracują ekipy energetyków, a roboty będą kontynuowane w niedzielę. W pierwszej kolejności przywracamy zasilanie na liniach wysokiego napięcia, a w dalszej kolejności na liniach średniego i niskiego napięcia" - zaznaczył Olter.

Według rzeczniczki spółki Energa Operator Lidii Serbin-Zuby, we wschodniej części województwa prądu było pozbawionych około 3-4 tys. odbiorców, a w sobotę wieczorem bez energii pozostawało jeszcze około 800 odbiorców.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE