ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wielkopolskie. Dobę po nawałnicach nadal ponad 50 tys. odbiorców bez prądu
12.08.2017r. 20:10

Dobę po nawałnicach w Wielkopolsce nadal ponad 50 tys. odbiorców pozostaje bez dostępu do energii elektrycznej. Ubiegłej nocy w krytycznym momencie bez prądu w regionie było łącznie niemal 200 tys. gospodarstw.
Mateusz Gościniak z Enei Operator powiedział PAP w sobotę wieczorem, że awarie występują jeszcze w okolicach Gniezna, Wrześni i Leszna.

"Łącznie problem dotyczy jeszcze ok. 50 tys. odbiorców. W Lesznie sytuacja jest już zdecydowanie lepsza - tam bez prądu pozostaje jedynie ok. 2 tys. gospodarstw. W Gnieźnie natomiast nadal jest to ok. 15 tys. odbiorców, natomiast w okolicach Wrześni ok. 18 tys." - powiedział.

Problemy z dostawą energii ma także ponad 3 tys. mieszkańców powiatu: jarocińskiego, kaliskiego, kolskiego, konińskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, pleszewskiego, oraz Kalisza i Konina - obsługiwani przez Energę Operator.
W krytycznym momencie ubiegłej nocy, awarie dotknęły niemal 200 tys. odbiorców.

W związku z nawałnicami, jakie przechodziły w regionie straż pożarna interweniowała niemal 4 tys. razy. Na terenie województwa odnotowano 468 przypadków uszkodzeń lub zerwania dachu w budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Największe zniszczenia dotknęły powiat śremski, gnieźnieński i koniński.

Służby wojewody wielkopolskiego od samego rana wizytowały miejscowości, w których mieszkańcy najbardziej ucierpieli z powodu burz. Do Książa w pow. śremskim, Jaraczewa i Gniezna udała się także osobiście wicewojewoda Marlena Maląg.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE