ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pomorskie. Bez energii nadal około 43 tys. odbiorców
13.08.2017r. 09:57

W efekcie nawałnicy, która przeszła nad województwem pomorskim w nocy z piątku na sobotę, bez energii elektrycznej nadal pozostaje w regionie ponad 43 tys. odbiorców. Strażacy ciągle usuwają skutki gwałtownych burz, a ich praca może potrwać jeszcze wiele dni.
Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) w Gdańsku Waldemar Świąder poinformował PAP w niedzielę rano, że najwięcej, bo około 20 tysięcy odbiorców pozbawionych dostaw energii elektrycznej, to mieszkańcy powiatu kartuskiego. Na wznowienie zasilania czeka też około 11 tysięcy odbiorców z powiatu starogardzkiego oraz około 7,5 tysiąca w rejonie Bytowa i Lęborka.

Świąder jako dobrą ocenił sytuację powiatów położonych na przeciwnym brzegu Wisły. Poinformował, że w rejonie Nowego Dworu, Sztumu, Malborka i Kwidzyna na prąd czeka już tylko niespełna 800 odbiorców.

W sobotę rano zasilania pozbawionych było ponad 96 tysięcy odbiorców z terenu województwa pomorskiego, a firma Energa Operator informowała o wystąpieniu tzw. "awarii masowej" w rejonie gdańskim (stan ten nadal jest utrzymywany).

Dyżurny WCZK poinformował też, że nad usuwaniem skutków nawałnic nadal pracują strażacy. Wyjaśnił, że w piątek i sobotę wykonywali oni najpilniejsze interwencje, w tym zabezpieczali budynki uszkodzone przez nawałnicę i usuwali wiatrołomy blokujące najważniejsze - krajowe i wojewódzkie drogi. Dodał, że trwa m.in. oczyszczanie mniejszych dróg, w tym lokalnych czy osiedlowych. "Tego jest mnóstwo i strażacy z pewnością będą pracować w tych miejscach jeszcze wiele dni" - dodał.
Gwałtowne burze, a miejscami nawet trąby powietrzne przeszły przez Pomorze w nocy z piątku na sobotę. W efekcie nawałnic śmierć poniosło w Pomorskiem 5 osób, w tym dwie nastolatki, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek. Wszystkie wypadki śmiertelne miały miejsce w powiecie chojnickim, który najbardziej ucierpiał z powodu nawałnicy. Ponad 50 osób doznało różnego rodzaju obrażeń.

Straż pożarna informowała też, że nawałnica zniszczyła w różnym stopniu około 190 budynków mieszkalnych i gospodarczych (najczęściej gwałtowny wiatr zrywał dachy lub ich części), kilkanaście dróg i przynajmniej kilkadziesiąt hektarów lasów.

W sobotę wczesnym południem do Gdańska przyjechała premier Beata Szydło. Na miejscu spotkała się ze służbami odpowiedzialnymi za usuwanie skutków nagłych burz.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE