ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator: Zasilanie przywrócone do ponad tysiąca miejscowości i do 140 tys. Odbiorców
13.08.2017r. 12:49

Enea Operator przywróciła już zasilanie do ponad tysiąca miejscowości i do 140 tys. Odbiorców z woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego
Ponad 220 brygad energetycznych Enei Operator bez przerwy pracuje nad usunięciem skutków nawałnic, które w nocy z piątku na sobotę przeszły nad województwami obsługiwanymi przez firmę. Wszyscy dostępni specjaliści są zaangażowani w akcję. Do przywracania dostaw energii elektrycznej został użyty również specjalistyczny sprzęt, ponad 140 samochodów, prawie 50 podnośników oraz 10 dźwigów.

Brygady elektromonterów przywracają zasilanie w bardzo trudnych warunkach. Do wielu miejsc nie można było dojechać, ponieważ część lokalnych dróg była zablokowana przez połamane drzewa i konary. W kulminacyjnym momencie, czyli w piątkową noc, na terenie obsługiwanym przez Eneę Operator bez napięcia było 14 Głównych Punktów Zasilających, 7 268 stacji elektroenergetycznych SN/nN, a uszkodzonych zostało 313 linii średniego napięcia oraz aż 24 kluczowe dla systemu linie wysokiego napięcia 110 kV. Problemy z dostawami prądu dotknęły ponad 2 000 miejscowości.

Dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu setek energetyków pracujących w trudnych warunkach, liczba awarii znacząco się zmniejszyła. W niedzielny poranek bez napięcia jest już tylko 1 Główny Punkt Zasilający, 2 856 stacji SN/nN, 187 uszkodzonych linii średniego napięcia i 11 linii 110 kV. Od piątkowej nocy Enea Operator przywróciła dostawy energii elektrycznej do ponad 1 000 miejscowości.
- Najtrudniejsza sytuacja nadal jest w okolicach Gniezna, Wrześni, Nakła i Chojnic. Tam skierowaliśmy najwięcej brygad i sprzętu. Skala zniszczeń w tych regionach jest olbrzymia, trudno nam porównać skalę szkód z jakimikolwiek doświadczeniami z przeszłości. W województwach kujawsko-pomorskim i pomorskim zostało uszkodzonych najwięcej linii wysokiego napięcia. Tylko na jednej linii 110kV relacji Sępólno - Koronowo musieliśmy uprzątnąć 10 drzew, a do wymiany jest kilkanaście złamanych lub uszkodzonych betonowych i stalowych słupów. A to zaledwie jeden z wielu przykładów na to, jak niszczycielską siłę miał żywioł i jak bardzo zniszczona została infrastruktura energetyczna - powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

W wielu miejscach trzeba będzie odbudować setki metrów linii od podstaw, ponieważ wiatr nie tylko zerwał przewody, ale również połamał betonowe i stalowe słupy. Sprawne przywracanie dostaw energii elektrycznej jest możliwe dzięki zaangażowaniu i ofiarnej postawie pracowników i firm współpracujących z Eneą Operator, a także bardzo dobrej współpracy ze sztabami kryzysowymi, Strażą Pożarną i innymi służbami oddelegowanymi do usuwania skutków nawałnic.

- Chciałbym bardzo podziękować wszystkim za dotychczasową pomoc i zaangażowanie, bez którego w tych bardzo trudnych warunkach nie udałoby się szybko przywrócić zasilania ponad 140 tysiącom naszych Klientów. Równocześnie proszę wszystkich tych z Państwa, którzy nadal cierpliwie czekają na prąd o jeszcze odrobinę cierpliwości. Robimy wszystko, co w ludzkiej mocy, by jak najszybciej przywrócić normalność - dodał prezes Andrzej Kojro.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE