ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Wielkopolsce Enea Operator przywróciła dostawy do 98 proc. odbiorców
15.08.2017r. 13:49

Po piątkowej nawałnicy niemal wszyscy odbiorcy energii elektrycznej w Wielkopolsce mają już prąd - podała we wtorek Enea Operator. Spółka poinformowała, że trwają prace nad przywróceniem prądu jeszcze do ok. 3 tys. domów w regionie.

Cały czas trwa też naprawa sieci w województwach kujawsko-pomorskim i pomorskim, gdzie bez prądu pozostaje ok. 17 tys. odbiorców. Po nawałnicach, w krytycznym momencie, bez dostaw prądu było 220 tys. odbiorców z obszaru działania Enei Operator.

Spółka podała we wtorek w komunikacie prasowym, że prace przy przywracaniu dostaw prądu trwają "pomimo dnia świątecznego". W Wielkopolsce bez prądu w krytycznym momencie było ok. 150 tys. odbiorców.

Enea Operator poinformowała, że w województwach kujawsko-pomorskim i pomorskim dostawy prądu zostały przywrócone już do ponad 114 tys. odbiorców.

"Najtrudniejsza sytuacja jest w dalszym ciągu na obszarze województwa pomorskiego, w szczególności w okolicach Chojnic. Tam brygady Enei Operator cały czas nieprzerwanie odbudowują doszczętnie zniszczoną sieć oraz infrastrukturę energetyczną i przywracają zasilanie do kolejnych miejscowości" - podała spółka.
Jak podkreślono, spółka posiada agregaty prądotwórcze o małych mocach i oferuje możliwość nieodpłatnego użyczenia ich mieszkańcom miejscowości najbardziej dotkniętych klęską.

Zainteresowane osoby mogą kontaktować się z Rejonem Dystrybucji w Chojnicach pod numerem telefonu 606 595 912.

W wyniku nawałnic zginęło sześć osób (pięć na Pomorzu i jedna w Wielkopolsce), a około 50 zostało rannych. Silny wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 3 tys. domów, w tym z ponad 2 tys. mieszkalnych. Zniszczeniom uległo też 38 tys. ha lasów.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE