ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron pomaga w usuwaniu uszkodzeń sieci w północnej Polsce
15.08.2017r. 14:34

TauronDystrybucja na prośbę Enei Operator wysyła dziś do pracy dwie wyspecjalizowane brygady wyposażone w specjalistyczny sprzęt, materiały i narzędzia służące odbudowie linii i infrastruktury energetycznej, która została zniszczona po ubiegłotygodniowych nawałnicac.
W sumie 12 pracowników Taurona pomoże kolegom z Enei w usuwaniu skutków katastrofalnych burz jakie miały miejsce w ostatnich dniach.

Brygady Taurona pracować będą głównie w rejonach gdzie miały miejsce największe zniszczenia czyli Chojnic, gdzie wciąż konieczne jest prowadzenie trudnych prac przy odbudowie sieci.

- Natychmiastowo podjęliśmy decyzję o skierowaniu naszych brygad do pracy na terenie innego Operatora. W sytuacji, kiedy w naszym regionie uporaliśmy się z awariami po burzach i to w stosunkowo krótkim czasie, postanowiliśmy wspólnie działać i wykorzystać naszych specjalistów i zasoby do pomocy innym. Jest to przejaw naszej współodpowiedzialności za branżę i troski o klientów energetyki - powiedział Filip Grzegorczyk, prezes Taurona Polska Energia. - To także odpowiedź na apel Pani Premier i Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego, a przede wszystkim głębokie poczucie solidarności z poszkodowanymi oraz z naszymi kolegami z Enei - dodał.

W Tauronie również ubiegłotygodniowe uszkodzenia sieci miały rozległy charakter. Burze i nawałnice, które wystąpiły w godzinach wieczornych 11 sierpnia miały szczególnie intensywny charakter i spowodowały ograniczenia w dostawach energii elektrycznej dla klientów. Największe problemy wystąpiły w piątek, w godzinach wieczornych, kiedy wyłączonych na skutek nawałnic i burz było ponad 1450 stacji SN/nN zasilających około 70 tys. klientów Taurona Dystrybucji.
Najczęstsze uszkodzenia napowietrznych sieci elektroenergetycznych polegały na zerwaniu przewodów, złamaniu słupów, uszkodzeniu lub zniszczeniu konstrukcji stalowych oraz uszkodzeniu izolatorów. Dodatkowo w wielu przypadkach wystąpiła konieczność usuwania drzew i gałęzi z linii elektroenergetycznych.

Działania związane z przywracaniem zasilania prowadzone były przy zaangażowaniu pracowników Tauron Dystrybucja oraz specjalistycznego sprzętu ciężkiego natychmiast po wystąpieniu wyłączeń elementów sieci. W dzień po nawałnicach, 12 sierpnia w pracę na sieci zaangażowanych było 240 pracowników brygad Taurona i firm zewnętrznych, wykorzystujących prawie 100 specjalistycznych pojazdów, służących pracy na sieci i koniecznych do odbudowy infrastruktury.

W efekcie Tauron Dystrybucja zakończyła usuwanie ostatnich skutków burz i nawałnic w niedzielę 13 sierpnia w zakresie sieci średniego napięcia oraz w dniu następnym w zakresie pojedynczych uszkodzeń na sieci niskiego napięcia.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE