ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kujawsko-pomorskie. Będzie pomoc wojska dla Enei
16.08.2017r. 16:00 16.08.2017r. 14:19

Drugi Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia pomoże spółce Enea usuwać skutki nawałnicy, która przeszła przez woj. kujawsko-pomorskie. Z informacji PAP wynika, że taką decyzję podjęło Ministerstwo Obrony Narodowej. W pomoc włączy się 31 żołnierzy wyposażonych w specjalistyczny sprzęt.
"Na podstawie decyzji ministra obrony narodowej będzie wydzielona grupa zadaniowa +Bydgoszcz+. Tam będziemy dysponowali siły i środki zgodnie z zapotrzebowaniem wojewody kujawsko-pomorskiego. Naszym zadaniem będzie przygotowywanie dróg i dojazdów oraz usuwanie wiatrołomów pod budowę linii energetycznych niskiego i średniego napięcia na potrzeby lokalnej społeczności" - powiedział PAP oficer prasowy pułku kpt. Sylwester Ludwiczak.

Przedstawiciele 2 pułku czekają na szczegółowe zarządzenie operacyjne dowódcy generalnego w tej sprawie. Wtedy będzie znany rejon działań żołnierzy.

"Wstępnie zaangażowanych będzie w to 31 żołnierzy i niezbędny sprzęt inżynieryjny do podejmowania działań. Będą to żołnierze z Inowrocławia" - dodał kpt. Ludwiczak.

Wojsko rozpocznie pracę w czwartek.
Wcześniej PAP informowała, że Enea zwróciła się do Urzędu Wojewódzkiego z wnioskiem o pomoc wojska przy usuwaniu skutków nawałnicy.

"Mamy wniosek od firmy Enea o pomoc wojska. On został przekazany przez wojewodę do Ministerstwa Obrony Narodowej i do wiadomości dowódcy rodzajów sił zbrojnych. Z naszych informacji wynika, że siły zostaną przekazane. Nie mam jeszcze informacji, jaka będzie to jednostka" - mówił. PAP doradca wojewody Jarosław Jakubowski.

We wtorek wiceszef MON Bartosz Kownacki zapewnił w Wielkiej Kloni w powiecie tucholskim, że jego resort jest cały czas w kontakcie z MSWiA i reaguje na wszelkie zapotrzebowania i wnioski, które płyną po nawałnicy.

W wyniku nawałnicy w województwie kujawsko-pomorskim osiem osób zostało rannych, zostało zniszczonych ok. 2,5 tysięcy domów i 8 tys. ha lasów, a 110 tys. odbiorców zostało pozbawionych prądu, a do dziś nie ma go niespełna 5 tys. odbiorców. Najbardziej ucierpiały powiaty tucholski, sępoleński, nakielski, żniński, bydgoski, a częściowo też powiaty inowrocławski i radziejowski.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: ciekawski 16.08.2017r. 16:44
Jak to jest, że Energa też ma problem, a pomoc idzie tylko dla Enei (PGE, Tauron i Wojsko pomogą)? Pytam z ciekawości. pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: E. Wangelist 16.08.2017r. 17:29
Lex energa, fortuna enea. Każdemu dane według jego potrzeb.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE