ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Brygady Enei Operator z Wielkopolski wesprą energetyków z rejonu Chojnic i Nakła
18.08.2017r. 18:21

W Wielkopolsce energetycy usuwają ostatnie, lokalne awarie - głównie na sieciach niskiego napięcia. Nadal najtrudniejsza sytuacja na obszarze Enei Operator jest w okolicach Nakła i Chojnic. Jeżeli pogoda będzie sprzyjać, to brygady z Wielkopolski sukcesywnie będą przenoszone na te obszary, aby wspomóc odbudowę sieci.
W rejonie Chojnic i Nakła pozbawionych zasilania na średnim napięciu jest ok. 4,5 tys. Odbiorców.

- Ciężko pracujący w tych rejonach elektromonterzy zmagają się nie tylko z powalonymi i zdewastowanymi elementami infrastruktury sieciowej, ale miejscami również z całymi połaciami powyrywanych drzew. To bardzo utrudnia przywracanie dostaw prądu do naszych Klientów. Nasze brygady, w trudnym terenie, muszą dotrzeć do miejsca uszkodzenia, potem usunąć kolejne powalone drzewa, zniszczone elementy sieci - wtedy mogą przystąpić do odbudowy sieci energetycznej - mówi Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.
W okolicach Nakła brygadom Enei pomaga wojsko, a teraz mają dołączyć do nich posiłki z Wielkopolski, gdzie sytuacja wraca już do normalności.

Od czasu piątkowych nawałnic ponad 220 brygad Enei Operator i firm zewnętrznych nieustannie pracuje nad przywracaniem zasilania na obszarach dotkniętych kataklizmem. Wstępny bilans start pokazuje, że do wymiany jest 70 słupów wysokiego napięcia i ponad 2,5 tys. słupów średniego i niskiego napięcia. Spółka musi odbudować ponad 400 km sieci na wszystkich poziomach napięć.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE