ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator: Zniszczona przez nawałnicę lini 110 kV Szubin-Paterek już pod napięciem
21.08.2017r. 20:33

W poniedziałek Enea Operator załączyła pod napięcie linię 110 kV Szubin - Paterek. Jest to jedna z ponad 20 uszkodzonych podczas piątkowej nawałnicy linii wysokiego napięcia należących do Enei Operator.
Kataklizm na obszarze Enei Operator zniszczył łącznie ok. 70 słupów wysokiego napięcia, które mają średnio wysokość ok. 24 m i ważą nawet po dwie tony.

- Na linii relacji Szubin - Paterek trzeba było wymienić dwa doszczętnie zniszczone słupy wysokiego napięcia, a jeden naprawić - powiedział Włodzimierz Hypszer, dyrektor bydgoskiego oddziału Enei Operator.
- W przypadku tej linii mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ stosunkowo szybko udało się przywrócić zasilanie. Zdecydowanie gorzej sytuacja wygląda na północy województwa kujawsko-pomorskiego i w powiecie chojnickim. Tam linie 110kV zostały zniszczone na bardzo długich odcinkach. Dla przykładu na linii 110 kV z Sępólna do Koronowa wichura złamała 6 słupów, a z przewodów zdjęliśmy 10 przewróconych drzew. Jeszcze gorzej było w przypadku linii wysokiego napięcia Chojnice Kościerska - Tuchola. Tam po nawałnicy zastaliśmy 22 złamane słupy. Przed nami również odbudowa jeszcze około 1000 słupów średniego i niskiego napięcia - dodał dyrektor Hypszer.

Na obszarze Enei Operator trwają intensywne prace nad odbudową zniszczonej przez żywioł infrastruktury. W kilkunastu miejscowościach Wielkopolski, Kujaw i Pomorza takich jak: Dębowiec, Brody, Wąwelno, Mierucin, Jaszkowo, Skoraczewo, Świt, Turowiec, Orlik, Warszyn, Mała Klonia, skala koniecznych napraw jest tak duża, że można ją porównać do ponownej elektryfikacji tych obszarów - sieć energetyczną trzeba zbudować zupełnie od nowa.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE