ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea podsumowała prace przy usuwaniu sierpniowych zniszczeń
01.09.2017r. 13:23

Około 1000 pracowników Enei Operator wspomaganych przez firmy zewnętrzne zaangażowanych było w odbudowę ponad 400 km linii energetycznych zniszczonych przez sierpniowy kataklizm - poinformowała Enea podsumowując prace przy suwaniu skutków nawałnic, które przeszły w sierpniu nad Polską.
Jak informuje spółka naprawa uszkodzeń sieci miejscami wymagała odbudowy prawie całych ciągów liniowych i postawienia ponad 2,5 tys. słupów.

Z relacji spółki wynika, że ok. 1000 pracowników Enei Operator wspomaganych przez firmy zewnętrzne, codziennie od rana do nocy, niemal bez przerwy, zaangażowanych było w odbudowę ponad 400 km zniszczonych linii energetycznych. Najdramatyczniejsza sytuacja była na granicy województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego - w okolicach Chojnic, Tucholi oraz Sępólna Krajeńskiego i Nakła. Bohaterowie krótkiego firmu przygotowanego przez Eneę Operator to elektromonterzy pracujący właśnie na tym obszarze.
Film pokazuje nie tylko pracę brygad energetyków, usuwających skutki nawałnic. Widać na nim również drogę transportu nowego słupa, problemy z jakimi borykali się monterzy podczas dojazdu do miejsc awarii oraz proces montażu słupa w miejscu starego, połamanego przez żywioł. Spółka pokazała ujęcia zarówno okiem tradycyjnej kamery, jak również z drona czy kamer gopro. Obraz bardziej niż wszelkiego rodzaju statystyki czy materiały prasowe, pokazuje wysiłek brygad przy odbudowie zdewastowanej infrastruktury sieciowej.


KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Jakub 03.09.2017r. 22:03
A tych od tzw. ochrony środowiska trzeba wezwać do usuwania drzew i tego całego bałaganu !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE