ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energetycy Taurona przywrócili zasilanie dla ponad 315 tys. klientów
07.10.2017r. 15:56

W sobotę o godz. 15.00 na terenie dystrybucyjnym Taurona bez zasilania było jeszcze ok. 3,5 tysiąca klientów. W czwartek późnym wieczorem, po przejściu orkanu "Ksawery", ponad 318 tys. odbiorców na obszarze obsługiwanym przez Tauron Dystrybucję było pozbawionych dostaw energii elektrycznej. Uszkodzonych lub złamanych ponad zostało 130 słupów energetycznych, zerwanych blisko 500 przewodów, wyłączonych ponad 400 ciągów linii energetycznych, uszkodzonych 8 stacji transformatorowych.

W związku z awariami spowodowanymi przez orkan Ksawery, w sobotę o godz. 15.00 na terenie dystrybucyjnym Taurona bez zasilania pozostawało jeszcze ok 3,5 tysiąca klientów. W województwach śląskim i dolnośląskim bez zasilania pozostaje odpowiednio 1,2 i 1,5 tys. odbiorców, a małopolskim i opolskim - 310 i 370 odbiorców. W kulminacyjnym momencie orkanu na obszarze spółki bez zasilania było ponad 318 tys. odbiorców.

Tauron podkreśla, że nadal trwa pełna mobilizacja ludzi i sprzętu. Od soboty rano w terenie pracuje tysiąc energetyków wspomaganych przez blisko 500 pojazdów koniecznych do odbudowy infrastruktury, w tym sprzęt specjalistyczny w postaci koparek, dźwigów, podnośników i dłużyc. W wielu miejscach pracę utrudniają silne i ulewne opady, występujące szczególnie intensywnie na zachodzie Polski.
W sobotę pracownicy Taurona skupili się na zakończeniu naprawiania sieci średniego napięcia w takim zakresie, aby przywrócić zasilanie do stacji energetycznych zasilających głównie klientów indywidualnych i małe firmy. Energetycy usuwają również awarie powstałe w sieci niskiego napięcia.

Tauron przewiduje, że odbudowa niektórych linii energetycznych potrwa jeszcze do późnych godzin wieczornych w sobotę. Może się zdarzyć tak, że kilkuset klientów pozostanie bez zasilania do niedzieli, tam gdzie uszkodzenia sieci energetycznej były największe. Mowa tu głównie o okolicach Wrocławia (Oborniki Śląskie, Oleśnica), Legnicy (Lubin, Głogów) oraz Częstochowy.

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: jasio 07.10.2017r. 22:57
brawo za cięzką pracę .... każdy by chciał mieć prąd za darmo i jeszcze wszystko od razu. Może w takich chwilach ktoś... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 09-10-2017r. 09:48 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE