ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wielkopolskie. Przywrócono energię elektryczną do niemal wszystkich odbiorców w regionie
29.10.2017r. 22:12

Niemal do wszystkich odbiorców w regionie, którzy zostali pozbawieni energii elektrycznej na skutek przejścia orkanu, przywrócono już zasilanie. Od sobotniej nocy PSP odebrała już łącznie ponad 500 zgłoszeń.
W szczytowym momencie bez dostępu do energii elektrycznej w regionie było łącznie ponad 40 tys. odbiorców, w tym ok. 25 tys. odbiorców Enei Operator. Mateusz Gościniak z Enei powiedział PAP, że obecnie "właściwie wszystkie awarie na liniach średniego napięcia zostały już naprawione".

"W tej chwili zostały już tylko do naprawy drobne, lokalne awarie na niskim napięciu, ale jest to już bardzo mała skala, ok. kilkudziesięciu odbiorców" - mówił.

Jak dodał, do pozostałych odbiorców zasilanie ma zostać przywrócone najpóźniej w poniedziałek rano.

Niewielkie problemy z dostawą energii elektrycznej mają jeszcze mieszkańcy okolic Kępna i Słupcy - obsługiwani przez Energę Operator.
W związku z wichurami, jakie od sobotniej nocy przechodziły na Wielkopolską, PSP odebrała ponad 500 zgłoszeń w całym województwie. "Najbardziej dotkniętym powiatem był powiat poznański, tutaj odnotowaliśmy ponad 120 zdarzeń, ale też powiaty ostrowski, szamotulski, nowotomyski, czarnkowski i leszczyński" - powiedział PAP oficer prasowy wielkopolskiej straży pożarnej kpt. Karol Kędziorski.

"Najczęstsze interwencje dotyczyły wiatrołomów - tych było ponad 300, ale także zerwanych linii energetycznych, wypompowania wody z posesji i dróg. W regionie uszkodzonych zostało też ponad 70 budynków mieszkalnych i ok. 20 budynków gospodarczych" - dodał.

W Wielkopolsce nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE