ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ZPUE otwiera Laboratorium Patronackie na Politechnice Śląskiej
13.11.2017r. 08:54

ZPUE - producent rozwiązań dla elektroenergetyki i przemysłu wspólnie z Politechniką Śląską zrealizował budowę laboratorium dydaktycznego na Wydziale Elektrycznym Uczelni. Dzięki tej inicjatywie studenci będą mogli zdobywać i wykorzystywać swoją wiedzę w praktyczny sposób. To wzorcowy przykład współpracy pomiędzy biznesem i nauką gdzie siły połączą: polska technologia i polska myśli techniczna.
- To wzorcowy przykład współpracy pomiędzy biznesem i nauką gdzie siły połączą: polska technologia i polska myśli techniczna - powiedział prezes zarządu ZPUE Janusz Petrykowski.

Uroczyste otwarcie Laboratorium Patronackiego ZPUE odbędzie się 15 listopada w siedzibie Wydziału Elektrycznego w Instytucie Elektroenergetyki i Sterowania Układów Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej. W wydarzeniu wezmą udział władze uczelni, przedstawiciele ZPUE oraz zaproszeni przez firmę i uczelnię goście.
Najnowocześniejsze na Wydziale i jedno z najnowocześniejszych laboratoriów na Uczelni powstało na bazie urządzeń ZPUE. Urządzenia zostały specjalnie przystosowane do pracy dydaktycznej ze studentami, tak by w warunkach zbliżonych do rzeczywistych były w pełni bezpieczne i pozwalały na prowadzenia testów, badań, pomiarów itp. Na wyposażeniu znalazły się: nowoczesnej generacji aparatura łączeniowej stosowana w sieciach napowietrznych średniego napięcia oraz rozdzielnice niskiego i średniego napięcia.- Budując laboratorium myśleliśmy przede wszystkim o tym, by zapewnić studentom możliwie jak największą ilość badań i symulacji. Patrząc na przykład na konfigurację rozdzielnicy niskiego napięcia, którą stworzyliśmy przy ścisłej współpracy z doktorami Piotrem Rzepką, Tomaszem Bednarczykiem i Pawłem Nandzikiem możemy powiedzieć, że jest to właściwie pulpit laboratoryjny. Układ odbiorów jest tutaj przystosowany do możliwości układów zasilania Politechniki i jest w pełni konfigurowalny. Umożliwia przetestowanie kilku różnych schematów zasilania, a także jest wyposażony w układ automatyki SZR umożliwiający studentom naukę programowania, tego typu układów. Odbiory są również wyposażone w nowoczesne zabezpieczenia, które dadzą możliwość nauki właściwego dobierania nastaw i charakterystyk zabezpieczających. Większość elementów, w które wyposażyliśmy naszą rozdzielnicę umożliwia podłączenie do sieci komputerowej, co pozwala zdalne zarządzanie - mówi Jacek Windys, product manager ds. rozdzielnic niskiego napięcia.
ZPUE

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: P 14.11.2017r. 08:21
Dlaczego nie na AGH w Krakowie?
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 14-11-2017r. 09:45 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE