ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podkarpackie. Prawie 7 tys. odbiorców bez energii elektrycznej
12.12.2017r. 08:25

Prawie 7 tys. odbiorców nie ma we wtorek rano energii elektrycznej z powodu bardzo silnego wiatru, wiejącego od kilkudziesięciu godzin na Podkarpaciu. Strażacy interweniowali przez ostatnią dobę ponad 120 razy, usuwając głównie połamane drzewa i konary.
Najtrudniejsza sytuacja jest w Bieszczadach; w rejonie energetycznym Sanok prawie 7 tys. odbiorców nie ma energii elektrycznej.

Jak poinformował PAP we wtorek rano Andrzej Balicki z rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucji, gdy w poniedziałek po południu wiatr ucichł, służbom udało się naprawić większość awarii na liniach energetycznych i przywrócić dostawy energii do odbiorców.

Jednak w nocy pogoda się pogorszyła, zaczął znowu wiać bardzo silny wiatr, który spowodował kolejne awarie. Balicki wyjaśnił, że najczęściej awarie powodują opierające się o linie energetyczne drzewa i konary. Zdarzają się też sytuacje, że upadające drzewa zrywają linie lub łamią słupy energetyczne. Dyrektor zapewnił, że awarie są na bieżąco usuwane.

Ustabilizowała się natomiast sytuacja w rejonie Krosno, gdzie jeszcze w poniedziałek udało się usunąć większość awarii powodujących brak zasilania.
Z kolei strażacy przez ostatnią dobę w związku z podmuchami silnego wiatru interweniowali w województwie ponad 120 razy, natomiast od piątku po południu, gdy pogorszyła się pogoda, i oprócz wiatru występowały też intensywne opady śniegu, strażacy interweniowali ponad 350 razy.

Rzecznik podkarpackiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Marcin Betleja poinformował, że najwięcej interwencji dotyczyło usuwania połamanych konarów i drzew leżących na jezdniach, chodnikach i posesjach. W kilku przypadkach strażacy pomagali też zabezpieczyć na budynkach mieszkalnych i gospodarczych dachy pozrywane i uszkodzone przez silny wiatr.

W wyniku wiejącego wiatru jedna osoba została poszkodowana, gdy w nocy z niedzieli na poniedziałek w Nowosielcach w powiecie sanockim złamane drzewo spadło na przejeżdżający samochód. Kierowca trafił do szpitala na obserwację.

Ze względu na prognozy, które przewidują silny wiatr jeszcze do wtorkowego południa, Betleja zaapelował o zachowanie szczególnej ostrożności, nieparkowanie samochodów pod drzewami i reklamami wielkopowierzchniowymi oraz o zabezpieczenie na balkonach przedmiotów, które wiatr mógłby zdmuchnąć, a także aby bez konieczności nie wchodzić do parków i lasów.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE