ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

348 tys. odbiorców brytyjskiej firmy Utilitia zapłaciło za dużo za energię
14.12.2017r. 10:02

Jak podał portal Gramwzielone.pl, brytyjski regulator rynku energetycznego Ofgem informuje o niedostosowaniu przez jednego z operatorów wysokości taryf do nowych przepisów, które wprowadzono w kwietniu tego roku i które mają co do zasady chronić bardziej wrażliwych odbiorców.
Ofgem informuje, że Utilita, operator działający na brytyjskim rynku energetycznym, nie zaktualizował w porę taryfy dla klientów korzystających z energii elektrycznej na zasadzie przedpłaty, nie dostosowując się do stawek przyjętych przez brytyjskiego regulatora w ramach tzw. Smart Metering Equipment Technical Specification 1 (SMETs 1) i Non SMETS Smart (NSS).

Opóźnienie w implementowaniu korzystnych dla konsumentów zmian dotknęło około 348 tys. klientów firmy Utilitia, którzy zapłacili za rachunki więcej niż powinni zapłacić zgodnie z nowymi przepisami taryfowymi - w tym 329 tys. korzystających z liczników nowszego typu (SMETS1) oraz 18 tys. korzystających z liczników starszych.

Teraz Ofgem informuje, że Utilitia zwróciła poszkodowanym klientom nadpłatę. W sumie chodzi o kwotę rzędu 3,61 mln funtów.
Ofgem informuje przy tym, że w efekcie szybkiej reakcji brytyjskiego sprzedawcy energii i poczynienia przez niego kroków niezbędnych do wyjaśnienia sytuacji i zwrotu otrzymanej nadpłaty, nie zdecydował się na podjęcie kolejnych działań w jego sprawie.

Brytyjski regulator wprowadził w kwietniu tego roku specjalną taryfę mającą chronić odbiorców wrażliwych (tzw. safeguard tariff), którzy korzystają z liczników przedpłatowych. Ustalono, że maksymalny koszt taryfy, w opcji dual-fuel, nie może przekroczyć 1,067 tys. funtów w przeliczeniu na gospodarstwo domowe.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE