ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rozwiązania ZPUE nowej generacji dla fińskiej energetyki
06.02.2018r. 06:37

ZPUE skonstruowało i dostarczyło ultralekkie stacje kontenerowe w obudowie metalowej dla dystrybutora energii Finlandii.
Finlandię nawiedziła fala katastrofalnych szadzi. Zazwyczaj w styczniu był w tym kraju mróz sięgający około -20 st. C. Śnieg i szadź nie osadzały się na przewodach linii napowietrznych tak jak obecnie, kiedy jest mokro, a temperatura sięga minus 2-3 stopni. Pod naporem śniegu i szadzi łamią się drzewa, uszkadzając następnie linie napowietrzne. Lokalne przedsiębiorstwa energetyczne nie mogą poradzić sobie z ilością awarii.

Finowie błyskawicznie, na poziomie rządowym, podjęli decyzję o wymianie linii napowietrznych na kablowe. Realizacja projektu została podjęta i trwa mimo wysokich kosztów.

Wymiana linii napowietrznych na kablowe wymusiła kolejne potrzeby. Niezbędne było skonstruowanie ultralekkich, jednobryłowych (bez fundamentów) stacji w obudowach metalowych, które będą rozładowywane bezpośrednio z transportującego je samochodu dźwigiem HDS. Waga ma tutaj kluczowe znaczenie, gdyż większość fińskich dróg to drogi szutrowe, gdzie dopuszczalna masa poruszających się pojazdów nie może przekraczać 8 ton - zatem ciężarówka transportująca stacje na miejsce posadowienia nie może być cięższa.


- W ZPUE poradziliśmy sobie z nową konstrukcją i nasze ultralekkie, kompaktowe stacje wyruszyły na północ, ale to nie wszystko. Spośród naszych pracowników, którzy skonstruowali nowe urządzenie oraz obsługują kontrakt stworzyliśmy zespół, który poznał rzeczywiste warunki montażu urządzeń w ich naturalnym, ekstremalnym środowisku. Takie "wyrwanie" wprost zza biurka w skrajnie ciężkie warunki posadowienia: głęboki kopny śnieg, krótki czterogodzinny dzień, trudny dojazd, zmęczenie, wilgoć i mróz, to połączenie teorii z praktyką, które stawia nas maksymalnie blisko klienta i jego realnych potrzeb. Nie udałoby się to bez doskonałej międzynarodowej współpracy, gdzie na miejscu ustalaliśmy z fińskimi partnerami każdy szczegół - powiedział dyrektor B+R ZPUE, Tomasz Stępień.

Zespół kierowany przez dyrektora Stępnia tworzyli: handlowiec Michał Śliwiński, konstruktor Filip Nyga, Jakub Kaczmarczyk odpowiedzialny za dokumentację techniczno-ruchową oraz Damian Wojcieszyński, który przygotował dokumentację elektryczną.
ZPUE

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Energetyk 22.05.2018r. 17:30
Świetne rozwiązanie ! Tak trzymać !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE