ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Instalacje rafinerii Lotosu zatrzymane w wyniku przerwy w zasilaniu
06.02.2018r. 17:20

Prawie wszystkie instalacje produkcyjne rafinerii grupy Lotos w Gdańsku zostały zatrzymane we wtorek ok. godz. 11.30 w wyniku półgodzinnej przerwy w zasilaniu - podała spółka w komunikacie. Normalna praca rafinerii ma zostać przywrócona w ciągu kolejnych dwóch, trzech dni.
Jak poinformował Lotos 30-minutowa przerwa w zasilaniu energią elektryczną z zewnętrznej stacji należącej do Grupy Energabyła powodem zatrzymania instalacji produkcyjnych rafinerii w Gdańsku.

Spółka podkreśla, że zdarzenie to nie ma wpływu na bieżącą sprzedaż produktów naftowych wytwarzanych w rafinerii.

Jednocześnie Lotos zwraca uwagę, że prawidłowo zadziałały systemy zabezpieczające i po przywróceniu napięcia obsługa rafinerii przystąpiła do stabilizowania parametrów pracy zakładu i uruchamiania kolejnych instalacji.
Spółka zapewnia, że przerwa w zewnętrznym zasilaniu, a następnie zatrzymanie większej części instalacji, nie spowodowało zagrożenia dla ludzi i środowiska.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Kermit 07.02.2018r. 09:57
Trochę dziwi, że rafineria nie ma zasilania awaryjnego.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 07.02.2018r. 12:20
Ciekawe kto poniesie straty przestojowe ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE