ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Łódź buntuje się przeciwko wyższym cenom energii
22.05.2019r. 08:49

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, łódzki magistrat poinformował, że od przyszłego miesiąca przestanie płacić za energię po wyższych, tegorocznych stawkach. Łódzcy urzędnicy czekają na wypłatę obiecanych przez rząd rekompensat z tytułu wzrostu kosztów energii.
Pod koniec 2018 roku rząd zapowiedział, że odbiorcy końcowi nie odczują notowanego pod koniec ubiegłego roku wzrostu cen energii na rynku hurtowym. Jednak po pięciu miesiącach 2019 r. nadal brakuje rozwiązań, które pozwoliłyby na wypełnienie obietnic rządu.

Wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki w wypowiedzi dla RMF FM stwierdził, że ponoszone przez łódzki magistrat i jego spółki wyższe koszty energii przełożą się na wzrost kosztów usług świadczonych dla mieszkańców Łodzi.

Urząd Miasta Łodzi policzył, że z powodu wzrostu cen energii jego koszty w tym roku wzrosną o 12 mln złotych, a koszty miejskich spółek o 16,5 mln zł, w tym łódzkie MPK miałoby w tym roku zapłacić za energię więcej o 13 mln zł.
Miejska spółka obsługująca transport publiczny ocenia, że z powodu wyższych kosztów energii grozi jej utrata płynności i że będzie musiała podnieść ceny biletów nawet o 10 proc., a o podobnej podwyżce mówi cytowany przez RMF FM przedstawiciel miejskich wodociągów.

Jednocześnie łódzcy urzędnicy zapowiadają, że od przyszłego miesiąca przestaną płacić obowiązujące w tym roku, wyższe stawki za energię.

- Zostało złożone publiczne przyrzeczenie, że nie będziemy płacić więcej, a ponoszone przez nas większe koszty w tym roku będą nam zrekompensowane. To ja nie widzę podstawy do tego, żeby były naliczane jakieś odsetki. To my powinniśmy już dziś naliczać odsetki za to, że zapłaciliśmy więcej przez te 5 miesięcy i nasze miejskie pieniądze są w tej chwili w energetyce, a nie są obracane i przeznaczane na usługi dla mieszkańców - RMF FM cytuje wypowiedź wiceprezydenta Łodzi.

KOMENTARZE ( 7 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Obserwator 22.05.2019r. 09:04
Coś się urzędnikom pomyliło, kto obiecywał rekompensaty dla odbiorców końcowych ? Jaki dziwny twór podpisali umowy a... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 4 | Najnowsza odpowedź: 23-05-2019r. 07:36 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Metanowiec 22.05.2019r. 10:43
@Obserwator - w punkt. Totalna niewiedza w samorządach na temat funkcjonowania rynku to jakaś paranoja. Poza tym... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr von Wrocek 22.05.2019r. 17:51
Dostaną karne odsetki i na tym się skończy
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE