ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rz": rekompensaty nie załatwią problemu wzrostu cen energii
11.06.2019r. 06:05

Na temat proponowanego przez rząd wsparcia dla przedsiębiorstw energochłonnych w związku ze wzrostem cen energii elektrycznej pisze "Rzeczpospolita". Jak czytamy w dzienniku, przedsiębiorstwa z branż energochłonnych nie spodziewają się, że wyrównania rozwiążą problem rachunków za energię.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Zobacz także:

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: ec 11.06.2019r. 08:54
Opłaty emisyjne zmierzają właśnie do tego, by opłacało się wykorzystywać OZE. Jeśli energia z węgla przestaje się opłacać to oznacza, że plan unijny osiąga sukces.
Problem tylko taki, że na początku rozwoju OZE w 90-tych latach mówiono, że teraz trzeba dotować OZE, by za 10 lat zobaczyć efekt skali i OZE będzie tańsze. Potem stwierdzono, że trzeba sobie dopomóc opłatami emisyjnymi. Potem się okazało, że trzeba zamanipulować na rynku by cena tony CO2 wzrosła. I pomimo tych zabiegów nadal dotuje się OZE.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pesel 11.06.2019r. 13:05
Dotowanie dotowaniu nie równe a ceny OZE spadły znacznie przez 20 lat. Dla zobrazowania sprawy proponuje rozważyć sytuację zatrudnienia z gwarancją wynagrodzenia wzrastającego co miesiąc o np. 10zł. Jest podwyżka?Jest, a na początek 500zł. Tak samo dotacje. Wiele OZE już działa bez subwencji.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE