ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ME: do 13 września czas na zmiany umów przez sprzedawców energii
05.09.2019r. 09:56

Ministerstwo Energii przypomina, że sprzedawcy energii do 13 września mają obowiązek dostosować ceny i stawki opłat za energię elektryczną do tych z 2018 r., jeśli uprawniony odbiorca dotychczas płacił więcej niż w zeszłym roku.
Ministerstwo przypomniało, że przepisy ustawy o cenach prądu nie zmieniają dotychczasowej praktyki tzw. milczącej zgody. Polega ona na przesłaniu propozycji zmian umowy wraz ze wskazaniem terminu, po którym zmiany te wejdą w życie, chyba że dany odbiorca końcowy przed upływem wyznaczonego terminu nie zaakceptuje nowych warunków.

Jak podkreśliło ME, za brak dostosowania umów przez sprzedawcę Prezes URE będzie nakładał karę pieniężną, która nie może być niższa od 0,5 proc. i wyższa niż 5 proc. przychodu ukaranego przedsiębiorcy. Jeżeli przedsiębiorca nie uzyskał przychodu w poprzednim roku podatkowym, wysokość kary nie może być niższa od 100 tys. zł i wyższa od 500 tys. zł.
Zgodnie z przepisami ustawy, wniosek o wypłatę kwoty różnicy ceny można złożyć do 7 października. Przepisy ustawy wymagają, że przed złożeniem wniosku należy dostosować umowy.

Wnioski o wypłatę rekompensaty finansowej spółki obrotu będą składać odrębnie za pełny miesiąc. Jak wskazało ME, oznacza to, że przedsiębiorstwo obrotu będzie mogło złożyć sześć wniosków za II półrocze 2019 r. Wnioski o wypłatę rekompensaty finansowej należy złożyć najpóźniej do 31 stycznia 2020 r.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: wzruszony 06.09.2019r. 08:53
po 9 miesiącach tworzenia "prawa" którego żaden z dużych sprzedawców nie jest w stanie wykonać...ME... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE