ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ministerstwo Energii pracuje nad rozwiązaniami dla rynku energii
07.10.2019r. 09:11

Ministerstwo Energii pracuje nad rozwiązaniami dla rynku energii. W 2020 pozostanie obniżona akcyza na prąd oraz opłata przejściowa, co przyniesie oszczędności dla odbiorców energii w wysokości 4 mld zł w 2020 roku - podał resort w odpowiedzi na interpelację poselską.
"Na pewno w 2020 r. pozostanie obniżona akcyza z 20 zł/MWh na 5 zł/MWh oraz opłata przejściowa o 95 proc. Już same te dwie zmiany powodują, że w kieszeniach odbiorców energii w roku 2020 zostanie ponad 4 mld zł" - napisano.
"Obecnie, w Ministerstwie Energii trwa identyfikowane potencjalnych rozwiązań możliwych do zastosowania na rynku energii w 2020 r., uwzględniających kwestię rozwoju gospodarki, oczekiwań i uwarunkowań społecznych oraz obowiązujących regulacji UE. Niemniej, konkluzje z przeprowadzanych analiz będą możliwe do sformułowania po zakończeniu kontraktacji na rynku energii głównej części wolumenu na 2020 r. oraz po rozpoczęciu przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki procesu zatwierdzania taryf dla gospodarstw domowych na przyszły rok" - dodano.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: akcjonariuszek energetyczny 07.10.2019r. 16:26
I będziemy dalej prowadzić energetykę w kierunku zapaści jak służbę zdrowia do uzdrowienia za kolejne dwie kadencje.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE