ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Fakt": MAP poprawi ustawę
09.03.2020r. 06:51

W ustawie dot. rekompensat za energię elektryczną jest poważna luka. Efekt może być taki, że rodziny, które skorzystają z tych pieniędzy, mogą stracić zasiłki na dzieci - podkreśla poniedziałkowy "Fakt". Resort aktywów, na czele którego stoi minister Jacek Sasin, zapewnia, że projekt zostanie poprawiony.
Według "Faktu", rekompensaty za droższy energię elektryczną będą wliczać się do progu dochodowego uprawniającego do zasiłku rodzinnego i Funduszu Alimentacyjnego. Projekt ustawy zakłada, że dopłaty nie będą uwzględniane tylko, jeśli osoba stara się o zasiłek z pomocy społecznej, dodatek mieszkaniowy i 500+ dla niesamodzielnych. To sprawi, że tysiące rodzin z niskimi dochodami może stracić pieniądze, jakie dostaje od państwa na dzieci.

Jak podał "Fakt", resort zapowiada, że projekt jest obecnie konsultowany i będzie zmieniany. "Krąg uprawnionych do rekompensat, określony w projekcie nie jest ostateczny i może być rozszerzony lub doprecyzowany. Ideą ustawy jest bowiem zrekompensowanie podwyżek cen energii jak największej liczbie Polaków o niskich dochodach. Dopuszczamy zmianę zapisów jeżeli będą służyć temu celowi" - powiedział cytowany przez "Fakt" rzecznik resortu aktywów państwowych Łukasz Wróblewski.
Jak wskazuje dziennik, nie wiadomo jak mają być traktowane rolnicze rodziny. "Dopłaty mają bowiem przysługiwać rodzinom, których dochody nie przekraczają 85,5 tys. zł rocznie. Jak dochód będzie ustalony w przypadku rolników, którzy podatku dochodowego nie płacą? Tego projekt ustawy nie wyjaśnia" - czytamy.

"Fakt" przypomina, że rekompensaty doliczane będą do rachunku za energię elektryczną "Choć prąd zdrożał od stycznia br., mniej zapłacimy dopiero w przyszłym roku. Dopłata ma wynieść od 34 zł do 306 zł w zależności od ilości zużytego prądu. Wypłacona będzie jednorazowo" - napisano.

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Uważny 09.03.2020r. 09:03
Mieszanie się polityki do gospodarki i próby jej ręcznego sterowania nigdy nie były dobre. To jest jeden z przykładów... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 09-03-2020r. 14:34 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE