ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zielona energia od Taurona dla czekoladowego giganta
11.03.2020r. 08:35

Producent słodyczy firma Lotte Wedel zakontraktował w Tauronie Sprzedaż zakup energii elektrycznej w ramach produktu Eko Premium, który posiada gwarancję sprzedaży energii ekologicznej potwierdzoną przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE).
Lottte Wedel zakontraktował w Tauronie Sprzedaż na trzy lata ponad 51 GWh energii elektrycznej. Nowa transakcja umożliwi pokrycie całkowitego zapotrzebowania energetycznego zakładu Wedla na warszawskiej Pradze.

- Zainteresowanie klientów biznesowych zakupem energii, która w 100 proc. pochodzi z odnawialnych źródeł, jest bardzo duże. Rośnie zarówno wolumen zielonej energii, którą Tauron sprzedaje klientom, jak i liczba podmiotów, które decydują się na wybór produktu Eko Premium - podkreśla Tomasz Lender, wiceprezes zarządu Taurona Sprzedaż ds. sprzedaży na rynku biznesowym. - Z tego względu firmy, którym szczególnie zależy na budowaniu wizerunku wokół ekologicznych postaw, decydują się na zawieranie umów wieloletnich - dodaje Tomasz Lender.

Wedel skorzystał z gwarantowanej w ramach oferty Eko Premium możliwości wyboru rodzaju odnawialnego źródła i postawił na energię elektryczną z farm wiatrowych.
Pochodzenie energii potwierdza Certyfikat wydany przez PTCE. Poświadcza on, że spółka jest jedynym konsumentem - w rozumieniu handlowym - wskazanego w umowie wolumenu zakontraktowanej energii. Oznacza to, że zakupiona przez Lotte Wedel energia elektryczna wyprodukowana w konkretnym odnawialnym źródle i ściśle określonym czasie, nie będzie sprzedana żadnemu innemu podmiotowi.

- Przejście na korzystanie wyłącznie z energii odnawialnej jest kolejnym krokiem w ramach naszej strategii CSR oraz "działań w dziedzinie klimatu" zgodnych z globalnymi celami zrównoważonego rozwoju. Jest to możliwe dzięki współpracy z naszym partnerem, spółką Taurona Sprzedaż, która dopasowała ofertę do naszych potrzeb - wyjaśnia Maciej Herman, dyrektor zarządzający Lotte Wedel.

Jak podaje Taurona najwięcej energii, która jest przedmiotem sprzedaży w ramach Eko Premium, pochodzi z elektrowni wodnych i farm wiatrowych należących do Grupy. Produkt jest całkowicie niezależny od funkcjonującego Systemu Świadectw Pochodzenia.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: 1,032 11.03.2020r. 10:00
Brawo Tauron!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE