ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rząd rozważa zniesienie rekompensat cen energii przez koronawirusa
08.05.2020r. 06:29

Według Radia RMF FM rząd może usunąć rekompensaty cen energii przez pandemię koronawirusa - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Będziemy musieli sobie odpowiedzieć na to pytanie. Zapowiedź była. Projekt ustawy też. W międzyczasie pojawiła się epidemia, która weryfikuje wiele naszych zamierzeń - mówi Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, cytowany przez RMF FM.

- Musimy wyważyć dwie rzeczy. Z jednej strony te ogromne potrzeby budżetu państwa na wsparcie kredytobiorców i zapobieżenie kryzysowi. Z drugiej strony mamy sytuację gospodarstw domowych - przekonuje wicepremier.
Radio podaje, że decyzja ma zostać podjęta w czerwcu lub licu podczas prac nad nowym budżetem kraju. Rekompensaty cen energii zostały wprowadzone po raz pierwszy w 2019 roku. W 2020 roku obowiązują w ograniczonym zakresie. Jednakże ich wypłata może kosztować w tym roku około 2 mld złotych i dodatkowo obciążyć budżet naprężony przez wydatki socjalne związane z walką z koronawirusem.
RMF FM , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: szary odbiorca 08.05.2020r. 13:20
Skandal.Firmy otrzymują milionowe dopłaty,a szary odbiorca ma jeszcze ponosić te koszty.Właśnie w tym okresie... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 09-05-2020r. 12:53 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE