ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fiten stracił koncesję na obrót energią elektryczną
10.06.2020r. 13:43

Spółka Fiten poinformowała, że otrzymała decyzja Urzędu Regulacji Energetyki ws. cofnięcia koncesji na obrót energią elektryczną.
- W dniu 9 czerwca br. Fiten otrzymał decyzję Urzędu Regulacji Energetyki o cofnięciu koncesji na obrót energią elektryczną - czytamy w komunikacie spółki.

Przypominamy, że z końcem stycznia spółka poinformowała o zakończeniu sprzedaży gazu i energii elektrycznej do klientów końcowych. Jak tłumaczyła spółka miało to na celu uniknięcia niekontrolowanego wyłączenia z rynku w wyniku cofnięcia koncesji przez URE lub ogłoszenia upadłości przez Sąd.
Fiten informował wówczas, że wszyscy klienci zostali przekazani do innych sprzedawców na koniec grudnia 2019 r., a w pojedynczych przypadkach spółka zabezpieczyła dostawy do końca stycznia 2020 r., które w piątek zostają zakończone bez konieczności wdrożenia sprzedaży rezerwowej lub z urzędu.

URE informował w styczniu, że prowadzi 10 postępowań administracyjnych w sprawie cofnięcia koncesji na obrót paliwami gazowymi (OPG) lub obrót gazem ziemnym z zagranicą (OGZ). Jednym z podmiotów, wobec których wówczas toczyło się postępowania o odebranie koncesji była spółka Fiten.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE