ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Federacja Konsumentów pyta kandydatów na prezydenta o taryfę socjalną na energię elektryczną
21.06.2020r. 16:25

Federacja Konsumentów prosi kandydatów na prezydenta RP o odpowiedź na trzy pytania, między innymi w sprawie taryfy socjalnej na energię elektryczną.
Federacja Konsumentów wysłała do sześciu kandydatów na prezydenta pismo, w którym zwraca się o odpowiedź na trzy pytania, które, jak zaznacza, najbardziej interesują konsumentów.

Pismo wysłała do prezydenta Andrzeja Dudy, Rafała Trzaskowskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia, Szymona Hołowni i do Krzysztofa Bosaka.

"Pierwsze pytanie dotyczy rynku energii. Naszym zdaniem, w sytuacji braku w Polsce taryfy socjalnej i spójnej dla wszystkich zainteresowanych podmiotów definicji ubóstwa energetycznego, podejmowane dotychczas działania są nieskuteczne, niespójne, nieefektywne, co grozi wykluczeniem licznych grup społecznych. W związku z tym pytamy kandydatów, czy uważają, że należy przyjąć w Polsce taryfę socjalną za energię elektryczną i gaz" - napisała w komunikacie Federacja Konsumentów.
Drugie pytanie jest związane z rządowymi planami wprowadzenia opłaty reprograficznej na smartfony, tablety, komputery i smart-telewizory. "Przyjęcie tego rozwiązania oznacza nowy podatek na urządzenia codziennego użytku i wzrost ich cen. Oczekujemy, że pretendenci do fotela prezydenta RP jasno zadeklarują, czy popierają ten pomysł, czy też są mu przeciwni" - oświadcza FK.

"Trzecie pytanie wiąże się z działaniami na rzecz bezpieczeństwa żywności. Aż 60 proc. Polaków chce kupować zdrową żywność. Nowa europejska strategia, obejmująca zarówno etap produkcji, przetwórstwa, ale też handlu i konsumpcji, czyli cały cykl +od pola do stołu+, ma zagwarantować m.in. bezpieczeństwo żywności. Zapytaliśmy kandydatów, czy zamierzają wspierać działania organizacji konsumenckich w tym zakresie" - napisała FK.

Federacja zwróciła się z prośbą do kandydatów, aby odpowiedzi przesłali najpóźniej do 25 czerwca. Opublikuje je na swojej stronie internetowej www.federacja-konsumentow.org.pl i w mediach społecznościowych.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE