ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

GZM chce obniżyć koszty dystrybucji energii elektrycznej i gazu
17.07.2020r. 15:43

Górnośląsko- Zagłębiowska Metropolia szuka oszczędności w kosztach dystrybucji energii elektrycznej oraz gazu dla gmin i przy współpracy z 29 partnerami rozpoczyna się realizacja projektu "Racjonalizacja kosztów dystrybucji energii elektrycznej oraz gazu dla gmin członkowskich GZM".

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 2 )


Autor: GL 18.07.2020r. 13:15
Co za absurd. GZM nie ponosi żadnych kosztów dystrybucji, one są po stronie OSD. Odbiorcy płacą za towar (energię) i usługę (przesył i dystrybucję) a to już zupełnie co innego. Co za dyletant się tym zajmuje w GZM, który nawet nie potrafi poprawnie nazwać projektu? A dlaczego tylko dystrybucja a nie energia?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Marek Amrozy 20.07.2020r. 11:39
Ze swojego doświadczenia mogę potwierdzić bardzo prawdopodobny sens ekonomiczny takich działań. Zakładam, że GZM posiada know-how, którego często brakuje pojedynczym odbiorcom i zamierza wykorzystać go do przeanalizowania czy grupy taryfowe oraz moce zamówione są zoptymalizowane. W wielu przypadkach spotykałem się z sytuacjami, gdzie np. po termomodernizacji nie była zmieniana moc zamówiona w PECu, albo dobrana taryfa dla energii elektrycznej kompletnie nie odpowiadała aktualnej charakterystyce poboru zawyżając koszty.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE