ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT




SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron ma kontrakt na sprzedaż energii z OZE do jednego z banków
23.07.2020r. 09:51

Tauron podpisał kontrakt na dostawy zielonej energii do placówek Santander Bank Polska. Umowa będzie obowiązywała do końca przyszłego roku, a pochodzenie energii gwarantuje certyfikat wydawany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE).
Kontrakt obejmuje sprzedaż zielonej energii z elektrowni wodnych Taurona do 538 punktów poboru, czyli oddziałów banku i centrów wspierania biznesu Santander Bank Polska.

- Coraz więcej firm chce mieć wpływ na to, z jakich źródeł pochodzi wykorzystywana przez nie energia - mówi Wojciech Ignacok, prezes zarządu Taurona Polska Energia. - Cieszę się, że Zielony Zwrot Taurona inspiruje naszych klientów, a nasza oferta produktowa odpowiada na ich potrzeby w zakresie wprowadzania konkretnych i wymiernych rozwiązań ekologicznych - dodaje prezes.

Tauron oferuje energia z OZE w ramach produktu Eko Premium, dedykowanego klientom biznesowych. Energia pochodzi przede wszystkim z jednostek wytwórczych Grupy Tauron - 9 farm wiatrowych i 34 elektrowni wodnych.
Klienci, którzy decydują się na Eko Premium, zyskują nie tylko pewność zakupu 100 proc. energii z OZE (w przepływie handlowym), ale także możliwość wyboru źródła lub źródeł energii.

Na zakup energii produkowanej w elektrowniach wodnych Taurona zdecydował się też Santander Consumer Bank, który jest częścią Grupy Kapitałowej Santander Bank Polska.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie




cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE