ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister Klimatu proponuje zmianę rozporządzenia w sprawie kalkulacji współczynnika energochłonności
06.08.2020r. 15:22

Ministerstwo Klimatu przedstawiło projekt zmiany rozporządzenia dot. obliczania współczynnika intensywności zużycia energii elektrycznej na potrzeby kwalifikacji odbiorcy jako przemysłowego. Projektowana modyfikacja uwzględnia w obliczeniach ulgę w opłacie kogeneracyjnej.
Na podstawie ustawy o OZE minister właściwy do spraw energii określa, w drodze rozporządzenia, sposób obliczania współczynnika intensywności zużycia energii elektrycznej. Przepisy dotyczące ulgi dla odbiorców przemysłowych różnicują pozycję tych odbiorców w stosunku do ilości energii objętej ulgą w zależności od poziomu ich energochłonności.

Z uwagi na wprowadzenie w ustawie o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji mechanizmów ulgi w opłacie kogeneracyjnej dla odbiorcy przemysłowego, powstała potrzeba dostosowania rozporządzenia do zgodności z systemem ulg dla przemysłów energochłonnych - podkreśliło w uzasadnieniu projektu Ministerstwo Klimatu. Chodzi o uwzględnienie w kalkulacjach ulgi kogeneracyjnej.
Jak zauważa ministerstwo, proponowane przepisy rozszerzają katalog obowiązków i opłat nałożonych na odbiorców o system wspierający energię elektryczną z wysokosprawnej kogeneracji, który należy uwzględnić przy obliczaniu współczynnika intensywności zużycia energii elektrycznej, a które odbiorca poniósłby gdyby nie korzystał z ulg.

MK przypomniało też, że pomoc dedykowana jest do sektorów, których konkurencyjna pozycja jest zagrożona ze względu na intensywność zużycia przez nie energii elektrycznej i ich ekspozycję z tytułu transakcji międzynarodowych.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE