ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Śląskie: blisko 1300 odbiorców bez energii, 89 interwencji strażaków,
31.08.2020r. 08:27

Blisko 1300 odbiorców w województwie śląskim zostało w ostatnich godzinach pozbawionych dostaw energii elektrycznej w wyniku awarii spowodowanych silnym wiatrem. Straż pożarna w ciągu minionej doby interweniowała 89 razy. Nikt nie ucierpiał.
Jak poinformowało w poniedziałek Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego, najwięcej, bo blisko 1 tys. odbiorców nie ma prądu w powiecie mikołowskim, w gminie Wyry. Na przywrócenie zasilania czekają też mieszkańcy Bielska-Białej, powiatów zawierciańskiego i pszczyńskiego oraz Raciborza. Według zapowiedzi energetyków dostawy prądu mają być przywrócone jeszcze w godzinach porannych.

W miejscowości Piasek w powiecie pszczyńskim w niedzielę wieczorem na drogę S1 wichura zwaliła gałęzie drzew. Ruch w kierunku Bielska-Białej odbywał się jednym pasem. Przed północą przywrócono ruch na drodze.
Również w niedzielę wieczorem w Sławkowie w powiecie będzińskim na drogę krajową nr 94 w wyniku wichury spadło drzewo, blokując przejazd w kierunku Olkusza. Wytyczono objazd przez Bukowno (Małopolskie). O godz. 22.20 przywrócono ruch na drodze.

Strażacy interweniowali w sumie minionej doby 89 razy - najczęściej na terenie powiatu zawierciańskiego - 20 razy, Jaworzna - 11 razy oraz powiatu cieszyńskiego - 11 razy. Interwencje dotyczyły głównie usuwania połamanych gałęzi i powalonych drzew oraz - w 4 przypadkach - pompowania wody. Uszkodzone zostały dachy w dwóch budynkach mieszkalnych: w Jaworznie i miejscowości Siadcza w powiecie zawierciańskim, oraz na 3 budynkach gospodarczych - jednym w Jaworznie i dwóch w powiecie zawierciańskim.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE