ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejna interpretacja dyrektora KIS: rekompensata za wzrost cen energii dla przedsiębiorców jest opodatkowana
17.09.2020r. 05:42

Zgodnie z kolejną interpretacją dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, przedsiębiorca, który otrzymał dofinansowanie z tytułu podwyżek cen energii elektrycznej, powinien zapłacić z tego tytułu podatek dochodowy - czytamy w "Gazecie Prawnej".
Gazeta przypomina, że w tej sprawie dyrektor KIS wydawał już wcześniej dwie interpretacje. Pierwsza, z 14 kwietnia br. była korzystna dla podatnika. Kolejna, z maja była już odwrotna. Obecnie w ministerialnej bazy interpretacji podatkowych ukazała się kolejna interpretacja, zgodna z majową.

Argumentem przemawiającym przeciwko opodatkowaniu rekompensaty za wzrost cen energii podawany był art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy o CIT, zgodnie z którym do przychodów nie zalicza się wartości otrzymanych nieodpłatnie lub częściowo odpłatnie rzeczy lub praw, a także wartości innych nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń finansowanych lub współfinansowanych ze środków budżetu państwa.
W swojej najnowszej interpretacji dyrektor KIS ponownie stwierdził, że przepis ten nie ma zastosowania do dofinansowania z Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny, gdyż trzymane środki nie są nieodpłatnym świadczeniem, o którym mowa w art. 12 ust. 4 pkt 14 - czytamy w "Gazecie Prawnej".
Gazeta Prawna
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE