ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Moody's podał prognozę hurtowych cen energii elektrycznej w Polsce
14.10.2020r. 09:54

Moody's prognozuje, że hurtowe ceny energii elektrycznej w Polsce będą się poruszały w przedziale 220-260 zł/MWh. Zdaniem ekspertów agencji ratingowej, ceny te będą utrzymywały się wokół tych poziomów do 2023 roku.
Wcześniejsza prognoza Moody's dotycząca cen hurtowych energii elektrycznej w Polsce mówiła o 240-280 zł/MWh.

Analitycy Moody's w datowanym na 14 października raporcie poświęconym polskiej energetyce wskazują, że obecne ceny uprawnień do emisji CO2 utrzymują się powyżej poziomu 25 euro za tonę wywierając silną presję na bloki energetyczne oparte na węglu.
Obecna prognoza cen hurtowych nie jest w stanie pokryć w pełni tych cen uprawnień z powodu rosnącej konkurencji ze strony energii ze źródeł odnawialnych i importu.

Moody's spodziewa się, że do 2025 roku struktura wytwarzania energii w Polsce nie ulegnie większej zmianie. Pierwszych 5 GW z morskich farm wiatrowych analitycy spodziewają się na przełomie lat 2025/2026, o ile do tego czasu powstanie wymagana infrastruktura.

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Wydma Lubiatowska 14.10.2020r. 12:52
Bardzo słabe oszacowanie cen hurtowych. Czym oni to liczą?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk77 14.10.2020r. 13:09
Nie jestem zwolennikiem agencji prognostycznych, szczególnie po tym jak obejrzałem film: "Big Short", ale... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: panicz 15.10.2020r. 09:39
ktos go ma w całosci?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE