ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fortum rozpoczyna przegląd strategiczny obszaru biznesowego Consumer Solutions
03.12.2020r. 09:55

Fortum rozpoczyna przegląd opcji strategicznych, w tym możliwości zbycia, obszaru biznesowego Consumer Solutions - podała spółka w komunikacie prasowym.
"Na podstawie wstępnej oceny uznano, że ten obszar biznesowy mógłby się lepiej rozwijać oraz mieć większy potencjał do podnoszenia swojej wartości w ramach innej struktury własnościowej" - napisano.

Consumer Solutions odpowiada w Fortum za sprzedaż detaliczną energii elektrycznej i gazu w krajach nordyckich, Polsce i Hiszpanii, w tym za rozwój oferty, marketing, sprzedaż, obsługę klienta i fakturowanie.
Fortum pod kilkoma markami obsługuje około 2,4 miliona klientów w Finlandii, Szwecji, Norwegii, Polsce i Hiszpanii. Firma oferuje energię elektryczną oraz związane z nią usługi dodatkowe i cyfrowe. W 2019 roku Fortum Consumer Solutions sprzedało łącznie 30,6 TWh energii i 4,1 TWh gazu przy porównywalnej EBITDA w wysokości 141 mln euro. Segment zatrudnia około 1.100 osób.

Kilka miesięcy temu Grupa Fortum zdecydowała o przeglądzie opcji strategicznych, w tym możliwości zbycia aktywów ciepłowniczych i chłodniczych w Polsce, w Estonii, na Litwie, Łotwie i Järvenpää w Finlandii. W połowie listopada konsorcjum PGNiG i PGE złożyło wstępną niewiążącą ofertę nabycia aktywów należących do Fortum Holding w Polsce.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Handlowiec 03.12.2020r. 17:55
Cóż. Kolejny gracz widzi słabości rynku
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE