ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ekologiczny biznes z PGE Obrót
11.12.2020r. 14:21

Spółka zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii przygotowała specjalną ofertę dla przedsiębiorców, którzy są lub planują zostać prosumentami, a wyprodukowany prąd będą wykorzystywać na potrzeby własnej działalności gospodarczej. Zapewnianie Klientom dostępu do zielonej energii to jeden z elementów nowej strategii Grupy PGE.
Promocyjna oferta dla Klientów biznesowych to pakiet dwóch usług. Po pierwsze, doradztwo, projekt i sprzedaż wraz z montażem oraz uruchomieniem zestawu mikroinstalacji fotowoltaicznej dostosowanej do działalności prowadzonej przez Klientów i ich potrzeb z tym związanych. Po drugie, Klienci, którzy zakupią mikroinstalację od jednego z partnerów PGE, otrzymają preferencyjne warunki cenowe na energię elektryczną po przedstawieniu protokołu odbioru mikroinstalacji i podpisaniu umowy kompleksowej dla prosumentów. Umowa prosumencka gwarantuje rozliczanie energii w systemie opustów, zgodnie z ustawą o OZE.

- Kolejna oferta w naszym portfelu produktów to realizacja jednego z głównych kierunków strategii rozwoju całej Grupy PGE, czyli zapewniania Klientom szerokiego dostępu do zielonej energii. To także nowe podejście do relacji z Klientami, związane z rozwojem energetyki rozproszonej. Bazujemy w tej propozycji na naszych atutach biznesowych: dużej wiedzy, atrakcyjnych warunkach handlowych i wypracowanej dobrej współpracy z firmami zewnętrznymi zajmującymi się odnawialnymi źródłami energii. W ten sposób dwojako wspieramy przedsiębiorców. Nie tylko pomagamy przechodzić im na zieloną energię, ale także współpracujemy z nimi jako z podwykonawcami w ofertach fotowoltaicznych - mówi Robert Choma, prezes zarządu PGE Obrót.
Projektowanie, montaż i sprzedaż mikroinstalacji realizowana jest przy współpracy partnerów zewnętrznych, doświadczonych w kompleksowej obsłudze takich inwestycji. To sprawdzone podmioty, z którymi PGE Obrót kooperuje od ponad roku. Dostawę urządzeń wysokiej jakości poprzedza szczegółowy techniczny audyt, mający na celu ustalenie indywidualnych potrzeb Klientów i optymalne zaprojektowanie instalacji fotowoltaicznej.
Partnerzy wspierają także Klientów Spółki na każdym kroku w skompletowaniu niezbędnych dokumentów koniecznych do zgłoszenia przyłączenia mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej Operatora Sieci Dystrybucyjnej.

W przypadku mikroinstalacji, której moc, zgodnie z ustawą o OZE, nie może przekroczyć 50 kW nie ma konieczności uzyskania koncesji na wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł oraz dokonywania wpisu do rejestrów prowadzonych przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Nie trzeba również uzyskiwać pozwolenia na jej budowę.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE