ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Operator sieci przesyłowej w Teksasie przygotowuje się na zakłócenia w dostawach energii elektrycznej
15.02.2021r. 13:31

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Operator sieci przesyłowej w Teksasie ostrzegł, że 15 i 16 lutego mogą nastąpić zakłócenia w dostawach energii elektrycznej spowodowane ekstremalnie niskimi temperaturami, co w rezultacie prowadzi do rekordowego zapotrzebowania na energię elektryczną - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Oczekuje się, że podczas tego bezprecedensowego zimna w całym stanie zapotrzebowanie na energię elektryczną przekroczy nasz poprzedni rekord zimowy, ustanowiony w styczniu 2018 roku, nawet o 10 tys. megawatów - powiedział Dan Woodfin, dyrektor ds. zarządzania kryzysowego w ERCOT (rada niezawodności dostaw energii).

W niedzielę 14 lutego pomiędzy godz. 18.00 a 19.00 doszło do ustanowienia rekordu zapotrzebowania na energie elektryczną, który wyniósł 69,150 MW.
Według Woodfina, przerwy w dostawach energii mają odbywać się na zasadzie rotacyjnej i wynosić pomiędzy 20 a 50 minut. Narodowa Służba Meteorologiczna wydała ostrzeżenia dla wszystkich hrabstw w Teksasie w związku z nadchodzącymi silnymi burzami śnieżnymi - czytamy w BiznesAlert.pl.

Polecamy do sprawdzenia:
Texastribune , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE