ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
PRAWO
Prawne zasady funkcjonowania rynku energii w Polsce zostały szczegółowo opisane na następujących stronach

KOMENTARZE ( 10 )


Autor: Roman 03.05.2011r. 09:33
Kupiłem obiekt po byłym POM-ie. Chcę zająć się recyklingiem tworzyw sztucznych. Na działce stoi transformator. Na dzień dzisiejszy potrzebuję około 80 kW mocy. W tauronie twierdzą
że POM miał tylko 40 kW i nie chcą pokazać paszportu transformatora. Rozumiem, że gdyby okazało się to prawdą to muszę wykupić jeszcze 40 kW mocy Przewód zasilający jest aluminiowy o przekroju powyżej 120 mm2. Czy przejmując ten obiekt muszę wykupić moc czy mogę korzystać z mocy wykupionej przez poprzedników i na jakiej podstawie prawnej . Sądzę że tauron chce mnie oszukać. Proszę o poradę w tej sprawie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zbigniew 27.02.2007r. 04:10
Witam! Mam od niedawna kilka ha lasu gdzie przebiega linia energetyczna chyba wysokiego napiecia na slupach stalowych.Czy na terenie mojego lasu ja mam obowiazek wycinac drzewa pod linia wysokiego napiecia ?Podobno jakas firma ma kontrakt na czyszczenie z drzew.Czy moge wymagac od ZE dostanie zlecenia odplatnie na wykonanie tego typu prac ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr 16.10.2007r. 12:38
Czy zmiany po 1 lipca 2007 r. mają wpływ na ustawę Prawo zamówień publicznych? Czy zamiast zamówienia z wolnej ręki trzeba koniecznie organizować przetarg nieograniczony na dystrybucję i (oddzielnie lub razem) sprzedaż energii elektrycznej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: internauta z puław 12.03.2008r. 15:28
Linia Energetyczna przechodzi tuż nad dachem domu chciałbym zmienic dach lecz ta linia mi to uniemożliwia . Lubzel stwierdził że przesunięcie jej odbedzię się na mój koszt . Prosze o odpowiedz
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: jacek 04.05.2008r. 11:05
Najpierw trzeba załatwić zezwolenie na zmiane dachu.Udać się do ZE i przedstawić zagrożenie ewentualne a ZE są zobowiązani zabezpieczyć trakcje tak aby było bezpiecznie pracować.Trakcja takowa powinna być dostosowana do warunków bezpieczeństwa i ponosi koszty wyłacznie ZE Tymbardziej jeżeli jest naruszona strefa bezpieczeństwa .Pozdrawiam
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: anna 28.08.2008r. 21:10
czy to prawda ze po 30-tu latach elektrownia nie usunie z działki słupów? Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: avels 01.09.2008r. 13:26
Czy przedsiębiorstwo posiadające koncesje na sprzedaz i dystrybucje energii elektrycznej ma Obowiązek podawania na fv informacji o mocy pobranej? (chodzi mi o przypadek gdzie nie została przekroczona moc zamówiona)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kriss 30.12.2008r. 20:06
Nabyłem nieruchomość na której stoi stacja przesyłowo transformatorowa. Czy w związku z tym mogę ubiegać się o zapłatę lub dzierżawę od ZE? Dziękuję i proszę o odpowiedź.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: gec 26.02.2009r. 15:07
Witam Czy sprzedawca energii elektrycznej może odmówić rozwiązania umowy kompleksowej? Dodam ,że umowa zawarta jest na czas określony i na specjalnych warunkach .
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Joanna 14.03.2009r. 20:29
Od 10 lat jestem właścicielem 4h gruntu rolnego na którym stoi 5 słupów energetycznych i transformator, które przeszkadzają w uprawie ziemi. O jaką kwotę mogę się ubiegać za dzierżawę w skali miesiąca czy roku?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 10 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE