ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREOdbiorcy na rynku energii
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
ZPUE SA


KONTAKT
SZKOLENIA DLA ODBIORCÓW ENERGII

Dedykowane szkolenia przeprowadzane w siedzibie klienta
"Zmiana sposobu zakupu energii elektrycznej przez odbiorców przemysłowych - szanse i zagrożenia"


Zgodnie z Dyrektywą nr 2003/54/EC Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z 26 czerwca 2003 r. w sprawie wspólnych zasad wewnętrznego rynku energii elektrycznej od 1 lipca 2004 r. wszyscy odbiorcy nie będący gospodarstwami domowymi posiadają prawo do korzystania z tzw. zasady TPA -Third Part Access, a więc w praktyce do zakupu energii poza dotychczasowymi dostawcami.
Sytuacja ta stanowi dla odbiorców okazję do redukcji kosztów zakupu energii elektrycznej. Opuszczenie jednak dotychczasowego dostawcy i aktywny udział w rynku energii nakłada na odbiorcę obowiązki, których spełnienie wiąże się z określonymi konsekwencjami technicznymi i ekonomicznymi. Możliwość zakupu energii poza dotychczasowym dostawcą stanowi więc dla odbiorcy energii szansę lub zagrożenie.

CIRE.PL przeprowadza dedykowane szkolenia "Zmiana sposobu zakupu energii elektrycznej przez odbiorców przemysłowych - szanse i zagrożenia". Szkolenia przeprowadzane są w siedzibach klientów, co pozwala na znaczne oszczędności środków i czasu pracy pracowników. Tematyka i zakres szkolenia umożliwia zdobycie wiedzy niezbędnej do podjęcia działań zmierzających do aktywnego udziału odbiorców w konkurencyjnym rynku energii elektrycznej.
Program szkolenia (6 godzin) zawiera podstawy prawne i organizacyjne rynków energii w Polsce, zasady funkcjonowania Rynku Bilansującego, zasady zmiany dostawcy energii elektrycznej, podstawy zawierania umów niezbędnych do aktywnego udziału na Rynku energii. Istotnym elementem szkolenia jest przeprowadzana przez uczestników, przy pomocy prowadzącego, analiza formy udziału oraz szans i zagrożeń uczestnictwa w Rynku energii. Program szkolenia jest zawsze indywidualnie dobierany i ustalany bezpośrednio z uczestnikami. Prowadzący udzielają również odpowiedzi na wszelkie pytania uczestników związane z dostarczaniem energii elektrycznej i paliw gazowych.

Dodatkowych informacji związanych z usługami doradczymi udziela:
Witold Szwagrun
tel. 0 609 842 780
e-mail:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE